Egzamin ósmoklasisty zakończony
Tysiące uczniów w całej Polsce zakończyły pisanie tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Przez trzy dni ósmoklasiści mierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Egzamin odbywał się od 11 do 13 maja 2026 roku zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Pierwszego dnia uczniowie rozwiązywali arkusz z języka polskiego, drugiego – z matematyki, natomiast ostatniego dnia przystąpili do egzaminu z wybranego języka obcego. Najwięcej osób tradycyjnie wybrało język angielski.
Choć egzamin ósmoklasisty nie ma progu zdawalności, jego wyniki są niezwykle ważne podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Punkty zdobyte na egzaminie mogą zdecydować o dostaniu się do wymarzonego liceum, technikum lub szkoły branżowej.
Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca 2026 roku. Tego dnia rezultaty zostaną opublikowane w systemie internetowym oraz przekazane szkołom.
Po zakończeniu egzaminów uczniowie mogą już skupić się na rekrutacji do szkół średnich oraz oczekiwaniu na wakacje. Dla wielu ósmoklasistów był to pierwszy tak ważny egzamin w życiu i jednocześnie zakończenie etapu nauki w szkole podstawowej.
DMK














